Obnova.Krumlov.cz
... obnova občanské společnosti v Českém Krumlově
  Naposledy aktualizováno: Komunitní projektové centrum Č.Krumlov ~ - Správní rady
O projektu
Komunitní projektové centrum Č.Krumlov
  SLUŽBY
   - Projektová asistence
   - Strategie rozvoje
   - Naše ceny
  Aktivity projektu
  CHCETE ŽÁDAT O PENÍZE?
  CHCETE ZŘÍDIT ORGANIZACI?
   - Registrace občanského sdružení
   - Správní rady
  English Summary
Rozvoj města
Galerie
  Diskuse

Chcete-li dostávat
informace o aktualizaci,
vyplňte svou adresu níže:


KDE SE DÁ ŽÁDAT O PENÍZE?


Otázka "Kde se tedy vlastně dá žádat o peníze, granty a dotace?" patří k nejčastějším dotazům našich klientů. Přinášíme zde proto velmi stručný přehled.

Prostor grantových možností je velmi proměnlivý a každý měsíc se objevují desítky nově vyhlašovaných grantových kol. Když si tedy jednorázově projedete internet a právě na Váš záměr nic k dispozici nebude, nemusí to platit už za týden. Doporučujeme všem, aby si jednou měsíčně prošli všechny hlavní informační zdroje, zda se v nich náhodou neobjevilo něco nového: nakonec se z toho stane rutina, která Vám nezabere víc než půl hodiny.

Řada grantujících institucí je úzce oborově zaměřena a v přehledu níže je neuvádíme. Podle zaměření Vaší organizace či podstatay Vašeho projektového záměru proto také sledujte oborově zaměřené instituce, zejména jednotlivá ministerstva. Ministerstvo práce a sociálních věcí, kultury, průmyslu a obchodu, životního prostředí, pro místní rozvoj, ale i vnitra či obrany, zcela jistě každý rok vypisují nemalé dotační a grantové tituly.

V přehledu níže je základní seznam informačních zdrojů o grantech pro neziskové organizace, který každému klientu doporučujeme:
  • Nadace rozvoje občanské společnosti: pravidelně vypisuje granty z výnosů Nadačního investičního fondu, a.s., a je administrátorem významných prostředků PHARE Evropské unie pro rozvoj demokracie a podporu neziskového sektoru.
  • Econnect: informační portál o neziskovém dění v ČR. Můžete si zde dokonce objednat novinkovou službu, tedy zasílání aktualit e-mailem.
  • Nadace VIA: Spravuje několik grantových programů, zejména prostředky Nadačního investičního fondu, a.s. anebo Trustu pro občanskou společnost ve střední a východní Evropě.
  • ICN-Informační centrum neziskových organizací: poskytuje informační servis (nejen) o nových financích.
  • Nadace otevřené společnosti-OSF Praha: nabízí několik grantových programů.
Kromě toho se občas podívejte na stránky Vašeho krajského úřadu: i tam se grantové soutěže pravidelně objevují.